Movies
Ratings
38
Gone GirlRated ★ 5.0
District 9Rated ★ 4.5
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 2.5
Slumdog MillionaireRated ★ 4.5
The Bourne UltimatumRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 5.0
GravityRated ★ 4.5
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
300Rated ★ 4.5
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0
The Good, The Bad, The WeirdRated ★ 3.0
The Matrix ReloadedRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 4.5
Love LetterRated ★ 4.5
World War ZRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.0
King and the ClownRated ★ 4.0
Tazza: The High RollersRated ★ 3.5