Movies
Ratings
25
MementoRated ★ 3.5
Top Gun: MaverickRated ★ 3.0
TenetRated ★ 2.5
InterstellarRated ★ 4.0
The Power of the DogRated ★ 4.0
Anvil! The Story of AnvilRated ★ 4.0
GomorrahRated ★ 4.5
Slumdog MillionaireRated ★ 4.0
The Dark KnightRated ★ 4.5
AvatarRated ★ 2.5
Inglourious BasterdsRated ★ 3.5
Fish TankRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 4.0
True GritRated ★ 3.5
Black SwanRated ★ 3.0
Billy ElliotRated ★ 4.0
Moulin Rouge!Rated ★ 3.0
Romeo + JulietRated ★ 4.5
Grave of the FirefliesRated ★ 4.5
The Hurt LockerRated ★ 4.0