Movies
Ratings
65
Love in the Big CityRated ★ 1.5
(500) Days of SummerRated ★ 4.0
WickedRated ★ 4.0
EscapeRated ★ 3.5
WonkaRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.5
12.12: THE DAYRated ★ 4.5
SmugglersRated ★ 2.5
Guardians of the Galaxy Vol. 3Rated ★ 4.5
Scent of a WomanRated ★ 4.5
The First Slam DunkRated ★ 4.0
The TerminalRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5
The Dark KnightRated ★ 5.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 3.5
Chungking ExpressRated ★ 2.5
Groundhog DayRated ★ 3.5
Forrest GumpRated ★ 4.5
InterstellarRated ★ 4.5
Nothing SeriousRated ★ 4.0