Movies
Ratings
24
Inglourious BasterdsRated ★ 4.0
Tulip FeverRated ★ 4.5
The PianistRated ★ 4.5
Gloomy SundayRated ★ 4.5
SnowdenRated ★ 3.0
The FakeRated ★ 3.5
The Lives of OthersRated ★ 3.5
HerRated ★ 3.5
Captain America: The First AvengerRated ★ 4.5
Thor: The Dark WorldRated ★ 4.5
Iron Man 2Rated ★ 3.5
ThorRated ★ 4.0
Avengers: Infinity WarRated ★ 4.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.5
Iron ManRated ★ 4.5
InterstellarRated ★ 3.5
Doctor StrangeRated ★ 4.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 4.0
The AvengersRated ★ 4.5
Nameless GangsterRated ★ 4.0