Movies
Ratings
671
Brad's StatusRated ★ 3.5
A Single RiderRated ★ 3.0
The Theory of EverythingRated ★ 3.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
We Are BrothersRated ★ 3.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.0
BoyhoodRated ★ 3.5
Lovers of 6 YearsRated ★ 2.0
WONDERSRated ★ 3.5
NoahRated ★ 2.0
Crazy, Stupid, Love.Rated ★ 2.5
American SniperRated ★ 3.5
The UnforgivenRated ★ 4.0
The King's SpeechRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.0
Good bye, Lenin!Rated ★ 3.0
InterstellarRated ★ 4.0
The DreamersRated ★ 2.5
Up in the AirRated ★ 3.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0