Movies
Ratings
777
ExhumaRated ★ 3.5
WonkaRated ★ 3.5- There Is No Lid on the SeaRated ★ 2.5
Past LivesRated ★ 3.5
Green NightRated ★ 3.5
The King TideRated ★ 3.5- The DreamerRated ★ 2.5
GagarineRated ★ 3.5
The Gleaners & IRated ★ 3.0
AftersunRated ★ 3.5
Pain and GloryRated ★ 3.5
Jacquot of NantesRated ★ 3.0
Finding Vivian MaierRated ★ 2.5
Three Colors: WhiteRated ★ 3.0
Attack of the Killer Tomatoes!Rated ★ 2.0
Kill BoksoonRated ★ 3.5
84 Charing Cross RoadRated ★ 4.0
My Octopus TeacherRated ★ 3.5
Singin' in the RainRated ★ 3.0
The Secret in Their EyesRated ★ 3.5