Titles you rated
Andrei RublevRated ★ 4.5
StalkerRated ★ 4.5
SolarisRated ★ 4.5
RopeRated ★ 4.5
RebeccaRated ★ 4.5
The 39 StepsRated ★ 4.5
VertigoRated ★ 4.5
Dial M for MurderRated ★ 4.5
Rear WindowRated ★ 4.5
Barry LyndonRated ★ 4.5
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the BombRated ★ 4.5
Full Metal JacketRated ★ 4.5
Stanley Kubrick: A Life in PicturesRated ★ 4.5
The KillingRated ★ 4.5
LolitaRated ★ 4.5
2001: A Space OdysseyRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.5
Dumb and DumberRated ★ 5.0
Ace Ventura: Pet DetectiveRated ★ 5.0
Bruce AlmightyRated ★ 5.0