Movies
Ratings
402
WhiplashRated ★ 5.0
AmadeusRated ★ 4.5
Love ActuallyRated ★ 4.5
Saw VIRated ★ 2.0
My Brilliant LifeRated ★ 3.5
Grave of the FirefliesRated ★ 5.0
The Road to El DoradoRated ★ 4.0
Like a VirginRated ★ 3.5
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-RabbitRated ★ 4.0
FlubberRated ★ 4.0
A Letter to MomoRated ★ 4.0
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet StreetRated ★ 4.5
Wishing StairsRated ★ 4.5
High School Musical 2Rated ★ 4.0
Ice Age: Continental DriftRated ★ 3.5
Tears in the AmazonRated ★ 4.5
L: Change the WorldRated ★ 2.5
The Sorcerer's ApprenticeRated ★ 1.5
Cracked Eggs and NoodlesRated ★ 4.0
WaterboysRated ★ 4.0