Movies
Ratings
21
1987: When the Day ComesRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.5
12 Years a SlaveRated ★ 5.0
Alice in WonderlandRated ★ 5.0
Iron Man 3Rated ★ 5.0
Thor: The Dark WorldRated ★ 5.0
Maundy ThursdayRated ★ 5.0
RatatouilleRated ★ 3.5
Midnight RunnersRated ★ 4.0
NightcrawlerRated ★ 4.0
The HandmaidenRated ★ 5.0
A Silent VoiceRated ★ 4.0
The AvengersRated ★ 5.0
Begin AgainRated ★ 4.0
ForgottenRated ★ 3.0
Murder on the Orient ExpressRated ★ 2.5
The Greatest ShowmanRated ★ 5.0
Steel RainRated ★ 2.5
Along with the Gods: The Two WorldsRated ★ 2.5
Mary and the Witch's FlowerRated ★ 2.5