Movies
Ratings
56
MementoRated ★ 4.0
The Professor and His Beloved EquationRated ★ 3.0
King and the ClownRated ★ 3.0
Bridget Jones's DiaryRated ★ 4.0
Charlie's AngelsRated ★ 4.0
Les MisérablesRated ★ 3.0
[REC]²Rated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
Shallow HalRated ★ 3.0
Sex Is ZeroRated ★ 2.0
Thor: The Dark WorldRated ★ 4.0
200 Pounds BeautyRated ★ 3.0
Detective K: Secret of Virtuous WidowRated ★ 2.0
A MuseRated ★ 4.0
The Dark KnightRated ★ 1.0
My Girlfriend Is an AgentRated ★ 2.0
Sleepless in SeattleRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.0
I, RobotRated ★ 4.0