Movies
Ratings
131
The Usual SuspectsRated ★ 4.5
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 3.0
12 Angry MenRated ★ 5.0
Men in Black IIRated ★ 2.5
Men in BlackRated ★ 2.5
The Sound of MusicRated ★ 4.0
MulanRated ★ 2.5
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 2.5
Harry Potter and the Order of the PhoenixRated ★ 2.5
How to Train Your Dragon 2Rated ★ 3.0
Fight ClubRated ★ 3.5
Paris, je t'aimeRated ★ 4.5
Chicken RunRated ★ 2.0
Finding NemoRated ★ 3.0
The Lion KingRated ★ 4.0
Cinema ParadisoRated ★ 4.5
Forrest GumpRated ★ 3.5
High School MusicalRated ★ 2.0
RatatouilleRated ★ 3.5