Movies
Ratings
155
The MartianRated ★ 4.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.0
Back to the Future Part IIRated ★ 3.5
Guardians of the GalaxyRated ★ 3.5
Begin AgainRated ★ 3.5
The Theory of EverythingRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 3.5
Inside OutRated ★ 3.5
The InternRated ★ 3.5
X-Men: Days of Future PastRated ★ 3.5
50/50Rated ★ 4.0
The Butterfly EffectRated ★ 4.0
MulanRated ★ 3.0
The Little MermaidRated ★ 3.5
MatildaRated ★ 4.0
I Am SamRated ★ 3.5
School of RockRated ★ 3.5
Before SunsetRated ★ 3.5
SkyfallRated ★ 3.5
The Dark KnightRated ★ 3.5