Movies
Ratings
29
Lust, CautionRated ★ 3.5
Pulp FictionRated ★ 4.5
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 4.5
Infernal AffairsRated ★ 4.5
KikujiroRated ★ 4.0
The Hurt LockerRated ★ 4.5
Hell or High WaterRated ★ 5.0
The Bucket ListRated ★ 3.5
Fantastic Beasts: The Crimes of GrindelwaldRated ★ 3.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.5
No Country for Old MenRated ★ 4.0
Eagle EyeRated ★ 4.0
The A-TeamRated ★ 3.5
Begin AgainRated ★ 4.0
Source CodeRated ★ 4.0
Inglourious BasterdsRated ★ 3.5
SearchingRated ★ 4.5
SpyRated ★ 4.0
DeadpoolRated ★ 4.0
ChefRated ★ 4.0