Movies
Ratings
114
Father and MasterRated ★ 5.0
Apocalypse NowRated ★ 5.0
Terms of EndearmentRated ★ 5.0
War HorseRated ★ 4.0
Hachi: A Dog's TaleRated ★ 5.0
Batman BeginsRated ★ 5.0
GladiatorRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 4.0
MementoRated ★ 4.0
12 Angry MenRated ★ 5.0
Schindler's ListRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Star TrekRated ★ 5.0
Snow White and the HuntsmanRated ★ 3.0
PrometheusRated ★ 4.0
Cast AwayRated ★ 5.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 5.0
Night at the Museum: Battle of the SmithsonianRated ★ 5.0
The Bourne UltimatumRated ★ 5.0
Sherlock HolmesRated ★ 5.0