Movies
Ratings
669
Like Someone in LoveRated ★ 4.0
Wild StrawberriesRated ★ 4.5
The Double Life of VeroniqueRated ★ 4.0
KOKUHORated ★ 4.5
CoralineRated ★ 4.0
The World of LoveRated ★ 4.5
Seven SamuraiRated ★ 4.0
Dream ScenarioRated ★ 3.5
Tony TakitaniRated ★ 3.5
The World of UsRated ★ 4.5
Vengeance Is MineRated ★ 4.0
Invasion of the Body SnatchersRated ★ 3.5
The Seventh SealRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.5
Triangle of SadnessRated ★ 4.5
After YangRated ★ 4.0
HappyendRated ★ 4.0
Fullmetal Alchemist the Movie: Conqueror of ShamballaRated ★ 3.5
Funny GamesRated ★ 4.0
ShameRated ★ 4.0