Movies
Ratings
88
Manchester by the SeaRated ★ 4.5
BigRated ★ 4.0
The Great DictatorRated ★ 4.0
City LightsRated ★ 4.0
The KidRated ★ 5.0
Beauty and the BeastRated ★ 4.0
Breakfast at Tiffany'sRated ★ 4.0
TitanicRated ★ 4.0
A Bug's LifeRated ★ 4.0
What's Eating Gilbert GrapeRated ★ 4.0
Back to the Future Part IIIRated ★ 5.0
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes BackRated ★ 5.0
Star Wars: Episode VI - Return of the JediRated ★ 5.0
Star Wars: Episode I - The Phantom MenaceRated ★ 5.0
The ContactRated ★ 4.0
It Could Happen to YouRated ★ 4.0
Julie & JuliaRated ★ 4.0
Dirty DancingRated ★ 4.0
The IncrediblesRated ★ 4.0
That Thing You Do!Rated ★ 4.0