Movies
Ratings
352
The Young VictoriaRated ★ 4.0
A Letter to MomoRated ★ 3.0
In the Mood for LoveRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 4.0
FameRated ★ 4.0
MatildaRated ★ 3.0
The Parent TrapRated ★ 4.0
10 Things I Hate About YouRated ★ 4.0
English VinglishRated ★ 4.0
ChefRated ★ 4.0- AnonymousRated ★ 4.0
Non-StopRated ★ 3.5
Private EyeRated ★ 3.5
Sherlock: The Abominable BrideRated ★ 5.0- Wonderful Adventures of NilsRated ★ 4.0
Hansel & GretelRated ★ 3.5
Charlie's Angels: Full ThrottleRated ★ 3.5
I Don't Know How She Does ItRated ★ 3.5
Easy ARated ★ 3.5
Nymphomaniac: Vol. IRated ★ 3.5