Movies
Ratings
101
AnoraRated ★ 1.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 4.0
300Rated ★ 4.0
What's Eating Gilbert GrapeRated ★ 3.5
The Sound of MusicRated ★ 5.0
A Rainy Day in New YorkRated ★ 3.0
AmadeusRated ★ 4.5
I Am SamRated ★ 4.0
When Harry Met Sally...Rated ★ 4.0
Tinker Tailor Soldier SpyRated ★ 3.5
The HelpRated ★ 4.5
ShameRated ★ 4.0
Cast AwayRated ★ 5.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.5
The Pursuit of HappynessRated ★ 3.5
Between Calmness and PassionRated ★ 4.0
AmourRated ★ 3.5
SilencedRated ★ 3.5
You Are My SunshineRated ★ 3.0
The Great GatsbyRated ★ 3.5