Movies
Ratings
235
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
Night Train to LisbonRated ★ 3.5
Midnight in ParisRated ★ 4.0
The HelpRated ★ 4.0
Inside Llewyn DavisRated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 4.0
Full Metal JacketRated ★ 4.0
Nowhere to HideRated ★ 4.0
Hedwig and the Angry InchRated ★ 4.0
Batman v Superman: Dawn of JusticeRated ★ 2.5
2001: A Space OdysseyRated ★ 4.5
Born to Be BlueRated ★ 4.0
BreathlessRated ★ 4.0
MudRated ★ 4.0
Ben-HurRated ★ 2.0
Welcome Back, Mr. McDonaldRated ★ 3.5
There Will Be BloodRated ★ 4.5
The MasterRated ★ 4.0
FargoRated ★ 4.0
The Lives of OthersRated ★ 4.0