Movies
Ratings
98
Enemy at the GatesRated ★ 5.0
The Last SamuraiRated ★ 5.0
10,000 BCRated ★ 3.5
Kingdom of HeavenRated ★ 5.0
Transformers: Revenge of the FallenRated ★ 3.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 4.0
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn TreaderRated ★ 3.5
Bruce AlmightyRated ★ 3.5
SnowpiercerRated ★ 4.0
I Am LegendRated ★ 4.0
Edge of TomorrowRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.0
Real SteelRated ★ 3.5
MasqueradeRated ★ 4.5
The MatrixRated ★ 4.0
Rise of the GuardiansRated ★ 4.0
Forrest GumpRated ★ 4.5
Ice Age: The MeltdownRated ★ 4.0
Starship TroopersRated ★ 3.0
Thor: The Dark WorldRated ★ 4.0