Movies
Ratings
196
Decision to LeaveRated ★ 5.0
Thelma & LouiseRated ★ 5.0
Café SocietyRated ★ 5.0
MinionsRated ★ 4.5
Portrait of a Lady on FireRated ★ 4.5
Extreme JobRated ★ 4.0
ParasiteRated ★ 4.5
On Chesil BeachRated ★ 3.0
Madame BovaryRated ★ 3.5
The PartyRated ★ 3.5
Sing StreetRated ★ 2.0
La La LandRated ★ 4.5
Finding Vivian MaierRated ★ 4.0
Green BookRated ★ 4.5
The Theory of EverythingRated ★ 4.0
BorderRated ★ 4.0
No Strings AttachedRated ★ 3.5
Young & BeautifulRated ★ 3.5
Billy ElliotRated ★ 4.0
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 4.0