Movies
Ratings
206
RomaRated ★ 5.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 4.5
GravityRated ★ 4.0
Donnie BrascoRated ★ 4.0
Gloomy SundayRated ★ 4.0
The Lovers on the BridgeRated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 4.0
The ArtistRated ★ 3.5
Lock, Stock and Two Smoking BarrelsRated ★ 3.5
ControlRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 3.5
(500) Days of SummerRated ★ 3.5
The Florida ProjectRated ★ 4.0
Bohemian RhapsodyRated ★ 4.0
Song to SongRated ★ 0.5
Primal FearRated ★ 4.5- Daft Punk's ElectromaRated ★ 4.0
Miles AheadRated ★ 3.5
First ManRated ★ 4.0
The Bridges of Madison CountyRated ★ 5.0