Movies
Ratings
90
The Little Girl Who Conquered TimeRated ★ 3.0
Grave of the FirefliesRated ★ 4.0
The DollmakerRated ★ 2.5
A Page of MadnessRated ★ 2.5
TitanicRated ★ 5.0
ArmageddonRated ★ 5.0
Siblings of the CapeRated ★ 4.0
Under the Open SkyRated ★ 3.5
Sunk into The WombRated ★ 4.0
Nobody KnowsRated ★ 4.5
Tokyo GodfathersRated ★ 5.0
Mobile Suit Gundam GQuuuuuuX -Beginning-Rated ★ 5.0
The First Slam DunkRated ★ 3.0
Slam DunkRated ★ 3.0
Slam Dunk Basket Man! Hanamichi and Rukawa's Passionate SummerRated ★ 4.5
Slam Dunk: Shouhoku Saidai no Kiki! Moero Sakuragi HanamichiRated ★ 3.5
Slam Dunk: Zenkoku Seiha Da! - Sakuragi HanamichiRated ★ 3.5
FootlooseRated ★ 4.0
Roujin ZRated ★ 5.0
planetarian 星の人Rated ★ 3.5