Movies
Ratings
459 It Was Just an AccidentRated ★ 4.0 It Was Just an AccidentRated ★ 4.0
 One Battle After AnotherRated ★ 5.0 One Battle After AnotherRated ★ 5.0
 No Other ChoiceRated ★ 3.5 No Other ChoiceRated ★ 3.5
 Adventures of Electric Rod BoyRated ★ 3.0 Adventures of Electric Rod BoyRated ★ 3.0
 The DepartedRated ★ 3.5 The DepartedRated ★ 3.5
 HappeningRated ★ 3.5 HappeningRated ★ 3.5
 A Bittersweet LifeRated ★ 3.5 A Bittersweet LifeRated ★ 3.5
 Vengeance Is MineRated ★ 4.5 Vengeance Is MineRated ★ 4.5
 MisericordiaRated ★ 4.0 MisericordiaRated ★ 4.0
 Movie 43Rated ★ 2.5 Movie 43Rated ★ 2.5
 The Killing of a Sacred DeerRated ★ 4.0 The Killing of a Sacred DeerRated ★ 4.0
 Poor ThingsRated ★ 4.5 Poor ThingsRated ★ 4.5
 Kinds of KindnessRated ★ 4.0 Kinds of KindnessRated ★ 4.0
 The HostRated ★ 4.5 The HostRated ★ 4.5
 Seven SamuraiRated ★ 4.5 Seven SamuraiRated ★ 4.5
 A Summer's TaleRated ★ 4.0 A Summer's TaleRated ★ 4.0
 UprisingRated ★ 3.0 UprisingRated ★ 3.0
 The MasterRated ★ 4.5 The MasterRated ★ 4.5
 Thelma & LouiseRated ★ 4.0 Thelma & LouiseRated ★ 4.0
 The Man from EarthRated ★ 3.0 The Man from EarthRated ★ 3.0