Movies
Ratings
54
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0
The Hitchhiker's Guide to the GalaxyRated ★ 5.0
The MaskRated ★ 4.0
Cast AwayRated ★ 4.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 5.0
I, RobotRated ★ 3.0
The PianistRated ★ 5.0
Voice of a MurdererRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 5.0
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning ThiefRated ★ 1.0
Iron Man 3Rated ★ 5.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 5.0
Mr. & Mrs. SmithRated ★ 3.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
(500) Days of SummerRated ★ 5.0
The MatrixRated ★ 4.0
New WorldRated ★ 2.0
Phone BoothRated ★ 5.0
OrphanRated ★ 1.0
Architecture 101Rated ★ 3.0