Movies
Ratings
20
The Sixth SenseRated ★ 4.0
SunnyRated ★ 4.0
FriendRated ★ 5.0
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
200 Pounds BeautyRated ★ 3.0
Voice of a MurdererRated ★ 3.0
Back to the FutureRated ★ 5.0
The Usual SuspectsRated ★ 4.0
The TerminatorRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 4.0
Minority ReportRated ★ 4.0- Take OffRated ★ 5.0
Memories of MurderRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 5.0
High Plains DrifterRated ★ 5.0
The Dark KnightRated ★ 3.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
I Am SamRated ★ 4.0