Movies
Ratings
69 The Boy and the HeronRated ★ 4.0 The Boy and the HeronRated ★ 4.0
 The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5 The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
 Requiem for a DreamRated ★ 4.5 Requiem for a DreamRated ★ 4.5
 Citizen KaneRated ★ 4.0 Citizen KaneRated ★ 4.0
 Bo Burnham: InsideRated ★ 3.5 Bo Burnham: InsideRated ★ 3.5
 The ShiningRated ★ 4.0 The ShiningRated ★ 4.0
 The AlpinistRated ★ 4.0 The AlpinistRated ★ 4.0
 My Octopus TeacherRated ★ 3.5 My Octopus TeacherRated ★ 3.5
 TrainspottingRated ★ 4.5 TrainspottingRated ★ 4.5
 Monty Python and the Holy GrailRated ★ 4.5 Monty Python and the Holy GrailRated ★ 4.5
 Airplane!Rated ★ 4.5 Airplane!Rated ★ 4.5
 Green BookRated ★ 4.0 Green BookRated ★ 4.0
 SnatchRated ★ 4.0 SnatchRated ★ 4.0
 Memories of MurderRated ★ 4.0 Memories of MurderRated ★ 4.0
 ParasiteRated ★ 4.5 ParasiteRated ★ 4.5
 The HostRated ★ 4.5 The HostRated ★ 4.5
 1917Rated ★ 4.5 1917Rated ★ 4.5
 PlaytimeRated ★ 4.0 PlaytimeRated ★ 4.0
 FleeRated ★ 3.5 FleeRated ★ 3.5
 2012Rated ★ 1.5 2012Rated ★ 1.5