Movies
Ratings
530
The Usual SuspectsRated ★ 4.0
The Fall GuyRated ★ 3.5
The Other GuysRated ★ 3.5
The TerminalRated ★ 3.5
Minority ReportRated ★ 4.0
MementoRated ★ 4.0
The BrutalistRated ★ 3.5
The MatchRated ★ 3.5
Escape from AlcatrazRated ★ 3.5
Hit ManRated ★ 3.5
The Killing of a Sacred DeerRated ★ 3.5
Exorcism Chronicles: The BeginningRated ★ 2.5
Asura: The City of MadnessRated ★ 3.5
Snatch UpRated ★ 4.0
The First Slam DunkRated ★ 4.0
Lost in TranslationRated ★ 4.0
BeatRated ★ 4.0
Pan's LabyrinthRated ★ 3.5
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
The UnjustRated ★ 4.0