Movies
Ratings
539
Inland EmpireRated ★ 5.0
ScreamRated ★ 3.5
FireworksRated ★ 5.0
Good Will HuntingRated ★ 4.0
Requiem for a DreamRated ★ 4.0
Dead RingersRated ★ 5.0
Die BadRated ★ 3.0
Love ActuallyRated ★ 3.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
M. ButterflyRated ★ 5.0
MagnoliaRated ★ 5.0
The Dead ZoneRated ★ 2.5
Kramer vs. KramerRated ★ 3.0
SpiderRated ★ 5.0
Blue VelvetRated ★ 4.0
Punch-Drunk LoveRated ★ 3.5
VideodromeRated ★ 4.0
Predator 2Rated ★ 4.0
DagonRated ★ 2.0
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the BombRated ★ 4.0