Movies
Ratings
706
Han Gong-juRated ★ 4.5
HerRated ★ 4.5
A Hard DayRated ★ 4.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 1.5
WhiplashRated ★ 5.0
Captain America: The First AvengerRated ★ 2.5
Big FishRated ★ 3.5
Fists of LegendRated ★ 3.0
Beastie BoysRated ★ 4.5
The Cabin in the WoodsRated ★ 4.0
Infernal Affairs IIRated ★ 3.0
Easy ARated ★ 3.0
Green FishRated ★ 3.0
Dallas Buyers ClubRated ★ 5.0
The Hitchhiker's Guide to the GalaxyRated ★ 2.5
3 IdiotsRated ★ 3.5
WALL-ERated ★ 4.0
MoneyballRated ★ 4.0
ChefRated ★ 5.0
PoetryRated ★ 4.5