Movies
Ratings
83
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5
I Feel PrettyRated ★ 3.5
10 Things I Hate About YouRated ★ 4.5
The PriestsRated ★ 4.0
The Face ReaderRated ★ 4.0
Miss GrannyRated ★ 4.0
ZootopiaRated ★ 4.0
Flying ColorsRated ★ 4.0
(500) Days of SummerRated ★ 4.0
Inside OutRated ★ 3.5
Christmas in AugustRated ★ 4.5
Vanilla SkyRated ★ 4.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 4.5
MasterRated ★ 3.0
The OutlawsRated ★ 3.5
The Butterfly EffectRated ★ 4.5
The ThroneRated ★ 3.5
King and the ClownRated ★ 4.5
Cinema ParadisoRated ★ 4.5