Movies
Ratings
30
The Usual SuspectsRated ★ 3.5
The Butterfly EffectRated ★ 3.5
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 5.0
The Lion KingRated ★ 5.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 5.0
Princess MononokeRated ★ 5.0
Spirited AwayRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
My Neighbor TotoroRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 4.5
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
If OnlyRated ★ 3.0
Catch Me If You CanRated ★ 3.0
Life of PiRated ★ 4.5
InterstellarRated ★ 4.5
InceptionRated ★ 4.0
TitanicRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0
GladiatorRated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 4.0