Movies
Ratings
274
V for VendettaRated ★ 4.5
Brideshead RevisitedRated ★ 3.0
Before I Go to SleepRated ★ 4.0
The Hitchhiker's Guide to the GalaxyRated ★ 4.0
Addams Family ValuesRated ★ 4.0
The Addams FamilyRated ★ 3.5
Confessions of a ShopaholicRated ★ 3.0
Pirates of the Caribbean: At World's EndRated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: Dead Man's ChestRated ★ 4.5
Pirates of the Caribbean: On Stranger TidesRated ★ 3.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 3.5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 3.5
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 3.0
ShrekRated ★ 4.0
Beauty and the BeastRated ★ 4.0
Leap YearRated ★ 3.0
The LobsterRated ★ 2.5
Brotherhood of the WolfRated ★ 2.5
Don't Cry, MommyRated ★ 2.0