Movies
Ratings
21
Great ExpectationsRated ★ 4.5
The MasterRated ★ 5.0
The Great GatsbyRated ★ 5.0
The WailingRated ★ 4.5
The Ice StormRated ★ 4.5
My GenerationRated ★ 3.5
Jealousy Is My Middle NameRated ★ 4.5
Ocean's ElevenRated ★ 4.0
To LiveRated ★ 3.5
Dongju: The Portrait of a PoetRated ★ 4.0
BreathlessRated ★ 4.5
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate EventsRated ★ 3.5
August RushRated ★ 4.0
Batman ReturnsRated ★ 4.0
Burnt MoneyRated ★ 2.5
My Own Private IdahoRated ★ 2.5
HookRated ★ 3.5
Billy ElliotRated ★ 4.5- Vaya con DiosRated ★ 3.5
PoetryRated ★ 5.0