Movies
Ratings
89
17 AgainRated ★ 4.0
Enemy at the GatesRated ★ 4.5
Before SunriseRated ★ 4.5
Begin AgainRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 2.0
MementoRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 3.5
TakenRated ★ 4.5
Tazza: The High RollersRated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
The ChaserRated ★ 5.0
New WorldRated ★ 5.0
About TimeRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 5.0
LeonRated ★ 5.0
TitanicRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Operation ChromiteRated ★ 5.0
SecretRated ★ 4.0