Movies
Ratings
84
MoneyballRated ★ 5.0
New WorldRated ★ 4.5
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.0
The Perfect World of KaiRated ★ 3.0
Nodame Cantabile: The Movie IRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.5
The Bourne UltimatumRated ★ 5.0
SecretRated ★ 4.5
SnowpiercerRated ★ 4.0
GloveRated ★ 3.0
UnbowedRated ★ 4.0
C'est Si BonRated ★ 3.5
The ClassicRated ★ 5.0
BraveheartRated ★ 4.5
About TimeRated ★ 5.0
If OnlyRated ★ 4.5
The Fatal EncounterRated ★ 3.5
The Bourne IdentityRated ★ 5.0