Movies
Ratings
217
The HandmaidenRated ★ 4.5
The WailingRated ★ 4.5
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
The Huntsman: Winter's WarRated ★ 0.5
ValkyrieRated ★ 4.0
The Lives of OthersRated ★ 5.0
ZootopiaRated ★ 5.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
King and the ClownRated ★ 4.5
The Hateful EightRated ★ 5.0
Another EarthRated ★ 3.5
Star TrekRated ★ 3.5
Reservoir DogsRated ★ 4.5
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 4.0
Taxi DriverRated ★ 5.0
The RevenantRated ★ 4.5
The MartianRated ★ 4.5
Buena Vista Social ClubRated ★ 5.0
ThirstRated ★ 4.5