Titles you rated
Pride & PrejudiceRated ★ 4.0
GravityRated ★ 4.0
We Need to Talk About KevinRated ★ 5.0
The DreamersRated ★ 5.0
Kill Your DarlingsRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 4.5
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 5.0
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 5.0
The Great GatsbyRated ★ 1.0
Nymphomaniac: Vol. IRated ★ 5.0
HerRated ★ 4.0
Les MisérablesRated ★ 5.0
SnowpiercerRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 3.0
InceptionRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 5.0
Begin AgainRated ★ 4.0