Movies
Ratings
299
VivariumRated ★ 4.5
Julie & JuliaRated ★ 5.0
Small Things Like TheseRated ★ 5.0
Dou kyu sei – ClassmatesRated ★ 5.0
When Marnie Was ThereRated ★ 4.5
C'est Si BonRated ★ 4.5
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 5.0
Fifty Shades of GreyRated ★ 1.0
L: Change the WorldRated ★ 3.0
Innocent ThingRated ★ 3.5
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 4.5
2001: A Space OdysseyRated ★ 3.0
The Emperor's New GrooveRated ★ 4.0
The Theory of EverythingRated ★ 5.0
Only Lovers Left AliveRated ★ 4.5
ColorfulRated ★ 4.0
Princes and PrincessesRated ★ 3.5
PapermanRated ★ 5.0