Movies
Ratings
161
The Cat ReturnsRated ★ 5.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.0
The Man from EarthRated ★ 5.0
Gran TorinoRated ★ 4.5
The Divine MoveRated ★ 4.0
UndisputedRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 4.5
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 5.0
Jurassic ParkRated ★ 4.0
Source CodeRated ★ 4.0
FrequencyRated ★ 4.5
Primal FearRated ★ 5.0
Death Note: The Last NameRated ★ 1.5
A Dirty CarnivalRated ★ 4.5
Saving Private RyanRated ★ 5.0
Memories of MurderRated ★ 4.5
The AttorneyRated ★ 4.5
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 5.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0