Movies
Ratings
33
The Place Beyond the PinesRated ★ 3.5
Train to BusanRated ★ 2.5
BrooklynRated ★ 4.0
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 5.0
12 Years a SlaveRated ★ 3.5
Fight ClubRated ★ 3.0
ShameRated ★ 4.5
RatatouilleRated ★ 3.5
BoyhoodRated ★ 5.0
The Fault in Our StarsRated ★ 3.0
The Wolf of Wall StreetRated ★ 3.0
TitanicRated ★ 5.0
The IntouchablesRated ★ 3.5
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 3.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.0
The RevenantRated ★ 3.5
A Man and a WomanRated ★ 5.0
HerRated ★ 4.0
You Call It PassionRated ★ 2.0