Movies
Ratings
200
Waterloo BridgeRated ★ 5.0
The Double Life of VeroniqueRated ★ 5.0
The 400 BlowsRated ★ 4.0
About SchmidtRated ★ 4.0
City of AngelsRated ★ 4.0
Purple NoonRated ★ 3.0
A Short Film About LoveRated ★ 5.0
Jules and JimRated ★ 5.0
A Walk in the CloudsRated ★ 5.0
The Scent of Green PapayaRated ★ 2.0
Three Colors: BlueRated ★ 5.0
The Green RayRated ★ 4.0
Three Colors: RedRated ★ 5.0
Everyone Says I Love YouRated ★ 4.0
DelicatessenRated ★ 4.0
Eternity and a DayRated ★ 4.0
Stranger Than ParadiseRated ★ 5.0
Landscape in the MistRated ★ 4.0
RushmoreRated ★ 5.0
The Hairdresser's HusbandRated ★ 5.0