Movies
Ratings
241
Scent of a WomanRated ★ 4.5
Million Dollar BabyRated ★ 4.5
Chainsaw Man - The Movie: Reze ArcRated ★ 5.0
What's Eating Gilbert GrapeRated ★ 5.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 4.5
About a Place in the Kinki RegionRated ★ 3.5
100 Yen LoveRated ★ 4.0
MovingRated ★ 4.0
Shutter IslandRated ★ 4.5
Take the Money and RunRated ★ 3.5
NostalgiaRated ★ 1.5
SolarisRated ★ 3.5
ConstantineRated ★ 4.0
The EelRated ★ 2.5
Miyazaki: Spirit of NatureRated ★ 2.5
The Phoenician SchemeRated ★ 4.0
SilenceRated ★ 4.0
Gintama: The FinalRated ★ 4.0
Memories of MatsukoRated ★ 2.5
Se7enRated ★ 4.0