Movies
Ratings
583
The Game of their LivesRated ★ 3.5
Uncut GemsRated ★ 4.0
Mid90sRated ★ 4.5- Romeo and JulietRated ★ 4.0
Out of AfricaRated ★ 3.5
The MissionRated ★ 4.0
The Last EmperorRated ★ 4.5
Mississippi BurningRated ★ 3.5
JFKRated ★ 4.0
A River Runs Through ItRated ★ 3.5
Legends of the FallRated ★ 3.5
BraveheartRated ★ 3.5
Master and Commander: The Far Side of the WorldRated ★ 3.5
Life of PiRated ★ 4.5
Body SnatchersRated ★ 3.5
Howard the DuckRated ★ 3.5
MRated ★ 3.5
Romancing the StoneRated ★ 3.5
The RocketeerRated ★ 3.5
Black PantherRated ★ 3.5