Movies
Ratings
231
Life of PiRated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.0
3 IdiotsRated ★ 5.0
Gone GirlRated ★ 4.5
AssassinationRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.0
Les MisérablesRated ★ 4.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
VeteranRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 4.5
The Man from EarthRated ★ 5.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 3.5
Guardians of the GalaxyRated ★ 4.5
The MistRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 4.5
Black SwanRated ★ 4.5
The Lion King 2: Simba's PrideRated ★ 3.0
Monty Python and the Holy GrailRated ★ 5.0
Child's PlayRated ★ 4.0