Movies
Ratings
41
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
Save the Green Planet!Rated ★ 5.0
Nocturnal AnimalsRated ★ 5.0
Infernal AffairsRated ★ 5.0
Schindler's ListRated ★ 5.0
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the BombRated ★ 5.0
Eyes Wide ShutRated ★ 5.0
LolitaRated ★ 5.0
Days of Being WildRated ★ 5.0
GoodFellasRated ★ 5.0
Taxi DriverRated ★ 5.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 5.0
Citizen KaneRated ★ 5.0
CasablancaRated ★ 5.0
SonatineRated ★ 5.0
Barry LyndonRated ★ 5.0
FargoRated ★ 5.0
Reservoir DogsRated ★ 5.0
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 5.0
Coffee and CigarettesRated ★ 5.0