Movies
Ratings
38 Pearl HarborRated ★ 4.0 Pearl HarborRated ★ 4.0
 WALL-ERated ★ 4.0 WALL-ERated ★ 4.0
 Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 4.0 Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 4.0
 The IslandRated ★ 3.5 The IslandRated ★ 3.5
 300Rated ★ 4.0 300Rated ★ 4.0
 Ice Age: Continental DriftRated ★ 4.0 Ice Age: Continental DriftRated ★ 4.0
 Finding NemoRated ★ 4.0 Finding NemoRated ★ 4.0
 GravityRated ★ 4.5 GravityRated ★ 4.5
 TroyRated ★ 4.0 TroyRated ★ 4.0
 August RushRated ★ 3.5 August RushRated ★ 3.5
 District 9Rated ★ 3.0 District 9Rated ★ 3.0
 The PianistRated ★ 3.5 The PianistRated ★ 3.5
 I Am SamRated ★ 4.0 I Am SamRated ★ 4.0
 The Bourne IdentityRated ★ 4.5 The Bourne IdentityRated ★ 4.5
 Saving Private RyanRated ★ 5.0 Saving Private RyanRated ★ 5.0
 The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0 The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
 TangledRated ★ 3.0 TangledRated ★ 3.0
 King KongRated ★ 4.0 King KongRated ★ 4.0
 Home AloneRated ★ 4.0 Home AloneRated ★ 4.0
 The Bourne UltimatumRated ★ 4.0 The Bourne UltimatumRated ★ 4.0