Movies
Ratings
38
Shutter IslandRated ★ 3.5
The Face ReaderRated ★ 3.0
OrphanRated ★ 2.5
Heavenly ForestRated ★ 3.5
The Man from NowhereRated ★ 2.0
The ThievesRated ★ 2.5
A Werewolf BoyRated ★ 1.5
Perfect NumberRated ★ 3.0
The Talented Mr. RipleyRated ★ 3.5
Death NoteRated ★ 3.5
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 3.0
Very Ordinary CoupleRated ★ 3.0
Death Note: The Last NameRated ★ 4.0
HarmonyRated ★ 3.5
SunnyRated ★ 3.5
Thread of LiesRated ★ 3.5
My Boyfriend Is Type BRated ★ 1.5
MasqueradeRated ★ 2.0
The ChaserRated ★ 3.5
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 3.0