Movies
Ratings
91
Pride & PrejudiceRated ★ 4.5
King and the ClownRated ★ 3.5
AssassinationRated ★ 3.5
The PianistRated ★ 4.0
VeteranRated ★ 4.5
Little ForestRated ★ 4.0
Chungking ExpressRated ★ 4.5
Very Ordinary CoupleRated ★ 3.0
JunoRated ★ 4.5
PunchRated ★ 3.5
Becoming JaneRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
The AvengersRated ★ 4.5
Along with the Gods: The Two WorldsRated ★ 4.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 5.0
The Devil Wears PradaRated ★ 4.5
Extreme JobRated ★ 4.0
Tough as IronRated ★ 2.5
Now You See MeRated ★ 1.5
Mamma Mia!Rated ★ 5.0