Movies
Ratings
87
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.5
Before SunsetRated ★ 3.5
Before SunriseRated ★ 4.5
Pride & PrejudiceRated ★ 3.5
GattacaRated ★ 4.0
IdentityRated ★ 4.5
Iron ManRated ★ 3.5
New WorldRated ★ 4.0
The Life of David GaleRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 3.5
The HelpRated ★ 4.5
Primal FearRated ★ 4.0
Shutter IslandRated ★ 4.5
In TimeRated ★ 3.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
The DepartedRated ★ 3.5
X-MenRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 4.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 3.5
I Am SamRated ★ 4.0